03 766 00 75 myynti@vvosa.fi Avoinna: ma-pe 8.00-16.00, ajanvaraus: ma-pe 8.00-19.00

Ajovalojen säätö ja polttimoiden vaihto, Asikkala, Vääksy

Säädämme ajovalot ja vaihdamme palaneet polttimot

Ajovalojen säätö ja polttimoiden vaihto, Asikkala, Vääksy

Hoidamme yleisimpien ajovalopolttimoiden, jarruvalopolttimoiden, parkkivalopolttimoiden ja vilkkuvalopolttimoiden vaihtotyöt odottaessa, kulloisenkin työtilanteen puitteissa.

Jos haluat polttimon vaihtotyön odottaessa, sinun kannattaa kuitenkin aina varmistaa puhelimitse että tämä on mahdollista toivomanasi ajankohtana.

Joissakin automalleissa ajovalopolttimon vaihtotyö saattaa olla niin työläs, että sitä ei pystytä vaihtamaan odottaessa.

Kojelaudan polttimot sekä mittaritaulussa olevat polttimot eivät kuulu odottaessa tehtäviin työsuorituksiin.

Suoritamme myös ajovalojen säädön. Oikein säädetyillä ajovaloilla näet pidemmälle ja paremmin. Valikoimissamme hyvä on valikoima auton polttimoita. Ajovalopolttimot kuten Xenon-polttimot, H4- ja H7 polttimot kannattaa vaihtaa aina pareittain. Tämä siitä syystä, että ajovalopottimot ovat keskenään hyvin samanikäisiä ja näin varmistat myös, että molemmat ajovalopolttimot ovat samaa sävyä.

Soita ja varaa aika ajovalojen säätöön tai polttimoiden vaihtoon, tai jätä yhteydenottopyyntö oheisella lomakkeella.

Miten voimme palvella?

Jätä yhteydenottopyyntö oheisella lomakkeella, tai soita 03 766 00 75


    Haluan, että minuun ollaan yhteydessä:
    SähköpostillaPuhelimella